user_mobilelogo

Kahetoaline korter asub Võru linnas korrusmajas. Esialgne planeering oli omane vanematele tüüpkorteritele – eraldi ruumid: esik, korior, wc, vannituba, köök, elutuba ja magamistuba.

Kuna projekti ei olnud – tuli kogu korter üle mõõta ja joonestada ruumiplaneering.

Noortel oli planeeritud teostada korteris kapitaalremont, vahetada välja põrandad, siseuksed, radiaatorid, luua uus ruumiprogramm. Eesmärgiks oli elutuba ja köök ühendada, samuti kokku viia WC ja vannituba. Puudust tunti ka panipaikadest ja kappidest.
Meeldisid kontrastid.
Eelnevalt oli soetatud eraldi seisev duššinurk ja keraaamilised plaadid – wenge mustriga – tume pruunid ja beežid, millega tuli arvestada ka kujundusel.

Omanike sooviks oli luua noortepärane kaasaegne hubane korter, kus on mugav elada ja külalisi võõrustada.
Alustasime ruumiprogrammmist. Lõhkusime maha köögi- ja elutoa vahelise vaheseina. Viies kokku elutoa köögiga – avatud köök – elutuba. Köögi.- ja elutoa tsooni eraldasime saarega, kuhu elutoa poolsele küljele peaks tulevikus tulema nn korstna vaba piirituse kamin. Saare ümber on mõnus toimetada ja süüa.
Mööbli viimistlusel kasutasime värvitud valget kõrgläiget kontrastiks wenge toon – melamiini kasutus (  saarel, dušširuumi tööpinnal, kapi - ja riiulite  fassadidel)
Põrandale valisime tumeda tamme parketi – plank – faasiga.
Värviaktsenti annavad elutoas kahel seinal fototapeet ja värviline akrüülklaas koridori ja elutoa vahel, muutes privaatsemaks istumistsooni.
Kindel soov oli lahtikäiv nurgadiivan, mille katteks valisime valge naha – harmoneerub valge kõrgläikelise mööbliga.  Kogu korteri mööbel sai tellitud eritellimusena ( kapid, mag. toa voodi, köögimööbel, saar, dušsiruumi mööbel)
Magamistoa kujundasime  ruumi kokku hoiu mõttes  kapi süsteemi, kuhu kõik vajalik ära mahub.
Televiisorid paigaldasime nii elutuppa kui ka magamistuppa seinakinnitusega – et ruumi kokku hoida.
Valguslahendusele sai pöörata  eriliselt tähelepanu, luues  erinevaid valgusmänge meeleolu loomiseks. Erinevate kohtades kasutasime Led riba valgusteid – integreeritud mööbli sisse, põrandasse süvistatatvaid led- ja karniisi valgusteid. Efekti annavad  elutoas kui ka  magamistoas rippuvad kroom pallid. Valgustid on enamjaolt timmerdavad.

Aknakateteks valisime elutoas ja mag. toas ühesugused valgust läbilaskva tume halli organza tekstiili mis annab elegantsi ja hubasust veelgi juurde.

Koostöö kliendiga sujus suurepäraselt ning tulemusega jäid mõlemad pooled rahule

Enne:

Dušš

Elutuba

Koridor

Magamistuba