Ärihoone sisekujundusprojekt Tartus

Klient pöördus sisearhitekti poole hoone ehituse algstaadiumis.

Kuna tegu on tööriiete, - jalanõude, tööriistade, isikukaitsevahendite müügiga tegeleva firmaga, otsustasime, et interjöör peaks olema maskuliinsem, jõulisem, robustsem, vastukaaluks hoone välisilmele, mis on pigem glamuursem.

Välisfassaad on kaetud kullaläikelise vaskalumiiniumiga – mis peegeldab valgust. Ava täited mustad.

I korrusel paikneb müügipind, kontori ja laoruumid.

II korrusel puhkeruum, pesuruumid, tootmisruum, bürooruumid.

Ruumide mööbel valmistatati eritellimusmööbli tegijate poolt, v.a pehme mööbel - Softrend

Kasutatud on projekteerimisel nelikant profiili – mis värvitud matt mustaks – mööblil, valgustitel ja detailidel, lisaks suured konteiner rattad – stangedel ja mööblil.

Üldmulje jääb esinduslik, hubane ja moodne töökeskkond.

Värvitoonidest on kasutatud halli erinevaid varjundeid + kuldne toon, erk punast, lisaks mustad detailid.

Kõige suuremat mahtu ja efekti annab müügisaali põrand, kus kasutatakse Tarketi LVT – d. Musta plank lauda imiteeriv paigaldatuna kalasaba mustrisse.

Pilku püüab keskpõrandale projekteeritud kõrge proovikabiinide boks – mis oma suures mahus ja kõrguses on kaetud vertikaalse kulunud ilmega kuuseprofiillauaga + tume hall peits.
Seinal ilutseb ja pilku püüab firma logo tagant led valgusega. Kontrastiks robustsele kuuselaudis seinale on klientide istumistsoonis kuldse samet kangaga kaetud diivan Eesti tootjalt Softrend. Diivaneid ja tugitoole on kasutatud ka puhkeruumis ja kabinetis punase ruudulise ja halli samet kangaga.

Materjalidest on kasutatud lisaks kuuse laudisele - kasevineeri ( kuldset tooni peitsiga) – teenindajate leti kohal olev ovaalne ripplagi + letid + enamus eritellimusmööblit.
Metalli- kõrged stangede boksid – mis on värvitud matt mustaks + ratastel stanged – mis on värvitud matt erk punaseks.
Tooteid eksponeeritakse perforeertud metallriiulitel – mis on värvitud matt tume halliks, v.a sirges pikas seinas kus tagaseinaks on valitud erk punane taust.

Lettide kohal ripuvad efektsed Taani disainerite poolt loodud valgustid – mis esindavad tööstuslikku joont, samas stiilis lambid koos abilauaga on kasutusel istumistsoonis – proovikabiinide mahus.

Fotograaf Elvo Jakobsoni fotod

Enda fotod