Eramu sisekujundus Tallinnas

Eramu on projekteerinud arhitekt Enn Laansoo.

Sisearhitekt Ingrid Kuuli.

Koostöö kliendi ja arhitektiga algas eramu projekteerimise käigus paar aastat tagasi.

Kahekordse eramu sisekujunduslik lahendus järgib arhitekti  visiooni ja nägemust. Avatud planeering, valguseküllane ja suursugune esik, elutuba - köök, kolm magamistuba, mängutuba, kabinet, abiruumid, garderoobid, sauna eesrum, leiliruum, panipaigad, garaaž jne.

Välisfassaadil kasutatud paekivi kasutasime nii trepiseinal läbi kahe korruse kui ka I.korruse sauna eesruumi kamina seinal.

Modernses võtmes projekteeritud eramu eesmärgiks oli luua hubane kodu. Elutoa osa on läbi kahe korruse – suured aknapinnad ja kõrged laed annavad ruumile avarust ja valgust.

Väljakutse oli see muuta hubaseks – koduseks.

Perenaise soov oli kindlasti algusest peale - leida perekonna reliikviale – vanale klaverile õige koht.

Paigutasime klaveri esiku paekivi seina äärde. Läbi kahe korruse paekiviga viimistletud trepi seinale on paigutatud kaootiliselt väikesed Led valgustid mis näitavad nelja suunda valgust. Valgusvihud toovad esile peakivi reljeefi – erinevad tasandid ja värvid. Sama mõtet kasutasime ka dušširuumi – puhkeruumi kamina seinal mis on samuti paekiviga kaetud.

Elutuba ja dušširuum– puhkeruumi vahelisele seina paigaldasime läbiva kaminasüdamikuga kamina. Kuna ka leiliruumi ja dušširuum– puhkeruumi vaheline seinaosa on täisklaasist – on efekt väga hea leiliruumis saunatades. Leiliruumi ja dušširuum – puhkeruumi seob veel avaramaks lisaks täisklaasist seinale lakke paigaldatud seinaga paralleelset jooksev laudis, mis on samal tasandil mõlemas ruumis.

Põrandal on kasutatud eluruumides läbi kahe korruse kalasaba mustris tamme parketti.

Väga huvitava lahenduse andis vannitoas valamu seinal parketi kasutus, mis jookseb põrandalt seinale.

Miks me valisime kalasaba mustri ? Kuna eramu enamus seinad ja laed on nurga all või kaldes - joonistub diagonaal kalasaba mustris välja.

Suurtel pindadel mõjub see muster alati hästi.

Avaras esikus, WC-s ja garderoobis kasutasime beeži tooni monoliitset valatud EPO põrandat. Garaažis ja majapidamisruumis lisasime EPO-le juurde pinnakõvendit.

Diagonaalse spooni kasutus on eritellimus siseustel, esiku kumer garderoobi sein on kaetud diagonaalse tammespoon tahvlitega, millele sai teha pinnalaotus – jagada sein võrdseteks osadeks arvestades maksimaalset spoontahvli laiust ja kõrgust. Spoontahvlid paigaldada ükseteise kõrvuti nii, et tekiks jällegi põrandal oleva kalasaba mustri kordus. Üks tahvel ühtepidi diagonaalse puusüüga ja teine tahvel kõrvale vastassuunalise puusüüga.

Toonidest on valitud tamme toon, beežide erinevad varjundid, valge ja tume hall ning nende värvide variatsioonid. Eramu põhitooniks kasutasime läbi kahe korruse maalrivalget – Cremeweib. WC-des viimistlesime seinad Caparoli dekoratiivvärviga Stucco di Perla.

Aktsenti annavad eramule läbi kahe korruse eritellimusel valmistatud mustad silindri kujulised erineva läbimõõdu ja suurusega laevalgustid.

Söögilaua kohal aga ripub must -kollane disain laevalgusti Petit Nuage.

Kogu eramu sisseehitatud mööbel on eritellimusel jooniste järgi valmistatud.

Iga detail ja aksessuaar on läbi mõeldud. Koostöö pererahvaga - usaldus oli väga hea ja tulemusega jäädi rahule mõlema poolselt smile